مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شد

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴ کد : ۹۵۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۹
مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه تهران ۲ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور ریاست دانشگاه در تالار امیرکبیر برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه تهران ۲ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور ریاست دانشگاه در تالار امیرکبیر برگزار شد.
در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه تهران، هیأت رئیسه، مدیران و کارکنان برگزار شد، دکتر سعید حبیبا، به‌عنوان معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی معارفه و از زحمات دکتر حسن به‌نژاد، در زمان تصدی این سمت قدردانی به‌عمل آمد.
در این مراسم دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن قدردانی از معاون پیشین دانشجویی گفت: «با وجود اینکه حوزه خدمات دانشجویی دانشگاه تهران جزو مراکز نمونه کشور است، اما نباید خود را بادانشگاه‌های داخل کشور مقایسه کنیم. ما هنوز در این زمینه با استانداردهای حوزه خدمات دانشجویی فاصله داریم. استاندارهای این دانشگاه در سطح بین‌المللی است، از این‌رو باید کیفیت خدمات دانشجویی را نیز افزایش دهیم».
وی افزود: «برای بهبود و ارتقا فعالیت‌ها صرفاً تأمین مالی پاسخگو نمی‌باشد و ما باید بر ابداع روش‌های جدید هم تفکر کنیم. این موضوع در وزارت علوم و سایر نهادها جا افتاده و دانشگاه تهران می‌تواند در این زمینه پیش‌رو باشد».
رئیس دانشگاه تهران، در ادامه تصریح کرد: «خوشبختانه توانسته‌ایم ارتباط خوبی را با دانشجویان برقرار کنیم و شاید بتوان یکی از موفقیت‌های معاونت دانشجویی دانشگاه تهران را جلب مشارکت دانشجویان در زمینه‌های متفاوت برشمرد. استفاده از ظرفیت دانشجویان به شیوه‌های مختلف در اداره دانشگاه از سیاست‌های مهمی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد. این امر هم برای دانشگاه مفید و ارزشمند بوده وهم فرد را برای ورود به جامعه آماده خواهد کرد».
دکتر نیلی احمدآبادی، با بیان اینکه دانشگاه قبله آمال دانشجو است و هر چه در دانشگاه می‌بیند را درست می‌پندارد، گفت: «بنابراین اگر این انتقال‌دانش، تجربه و مفاهیم را به دانشجو درست انجام ندهیم، می‌تواند در زندگی و آینده او اثر بگذارد. بعضی مواقع با این سوال مواجه می‌شویم که چرا رفتار انسان‌ها در جامعه و محیط کار ناپسند است. در حالیکه بخش از آنها در دوران آموزش در مدرسه و دانشگاه شکل گرفته است».
وی با اظهار اینکه دانشجویان دانشگاه تهران بسیار نکته‌سنج هستند و با دقت مسائل را پیگیری و بررسی می‌کنند افزود: «در حال حاضر حوزه دانشجویی کیفیت بسیار بالایی را تجربه می‌کند و این کیفیت به مراتب نسبت به گذشته افزایش و بهبود یافته است و سرمایه‌گذاری‌هایی در حوزه انسانی، تجیزات، امکانات، فرآیندها و برنامه‌ها انجام گرفته است».
رئیس دانشگاه تهران، با تأکید بر اهمیت حوزه دانشجویی در دانشگاه عنوان کرد: «یک دانشگاه بیشتر با فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و بحث‌های فناوری شناخته می‌شود، اما برای تدریس استادان و تحصیل دانشجویان، تعداد بسیار زیادی از همکاران دانشگاه باید فعالیت کنند و خدمات متعددی ارائه شود، تا این امر محقق شود. این همان موضوعی است که کمتر دیده می‌شود، ولی به محض اینکه کوچک‌ترین خللی در این خدمات ایجاد شود به سرعت همه جا منتشر شده و به چشم می‌آید».
دکتر نیلی احمدآبادی، در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: «بسیاری از اقداماتی که در حوزه دانشجویی ارائه می‌شود خدمات ساده‌ای نیستند، تمام این فعالیت‌ها در جهت آماده‌سازی دانشجو برای ورود به یک جامعه بزرگ‌تر انجام می‌گیرد. درس و پژوهش فقط در قالب کلاس به دانشجو ارائه نمی‌شود، بلکه ما با رفتار، عمل، سازمان و فرآیندها آنها را نشان می‌دهیم. یک دانشجو در هر نقطه‌ای از دانشگاه که قدم بر می‌دارد در حال یادگیری است، از این رو اگر فعالیت‌های ما دقیق، صحیح و استاندارد باشد، دانشجو نیز در آینده این گونه اقدام خواهد کرد. اما اگر با فعالیت‌های نامناسب و خارج از استاندارد در دانشگاه مواجه شود، می‌تواند برای او بدآموزی داشته باشد».
در بخش دیگری از این مراسم دکتر حسن به‌نژاد، معاون پیشین دانشجویی، گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های صورت گرفته در دوران تصدی بر این سمت را ارائه کرد. هم‌چنین در ادامه دکتر سعید حبیبا، معاون جدید دانشجویی نیز از برنامه‌های خود برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف معاونت دانشجویی سخن گفت.