اقدامات اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران برای کنترل فشار خون

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۸۵۸۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۰
اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، همزمان با برنامه کشوری کنترل فشار خون که از ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ آغاز شده است، به مدت یکماه تیمی را برای سنجش فشار خون همکاران دانشگاهی به دانشکده ها و پردیس های مختلف اعزام می‌کند.

مسعود شفیعی نیا، معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران با اعلام این مطلب گفت: « اعزام تیم به دانشکده ها و پردیس ها از تاریخ 27 خردادماه 98 با حضور دکتر حسن به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران و دکتر یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه از پردیس علوم آغاز شده است و این تیم ها فراخور جمعیت دانشکده ها و پردیس ها، چند روز در واحدها مستقر و نسبت به کنترل فشار خون افراد مراجعه کننده اقدام می‌کنند». 
معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه در خصوص اقدامات آموزشی مرکز بهداشت در این رابطه گفت: « این مرکز همچنین با همکاری مرکز آموزش های ضمن خدمت کارکنان، کارگاه آموزشی فشار خون را در تاریخ 27خردادماه 98 برای کارکنان در  تالار امیر کبیر برگزار کرد».
وی افزود:« فشار خون بالا، عامل تعداد زیادی از بیماریها، ناتوانی ها و عوارضی مانند سکته های قلبی، مغزی و بیماری های کلیوی است که می تواند گریبانگیر افراد شود و شخص را دچار عوارض بعدی کند. فشار خون بیماری تقریبا خاموشی است و تقریبا تا زمانی که عوارض آن حاد نشود، شخص متوجه آن نمی شود و می تواند اثرات جبران ناپذیری را روی بدن فرد بگذارد».
 معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در ادامه گفت: « بنابراین باید قبل از رسیدن به این مراحل، کنترل فشار خون از سنین قبل از 30 سال یا حتی پایین تر صورت گیرد و به محض تشخیص فشار خون افراد آن را کنترل کرد».