اجرای طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان در سال ۱۳۹۸

۱۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ کد : ۸۴۹۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۴
طرح خطرسنجی بیماریهای قلبی‌عروقی و سرطان از سوی اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۸ برای همکاران دانشگاهی به اجرا در می‌آید.

دکتر یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران با اعلام این مطلب گفت: « بر اساس مطالعه مهم جهانی (Global Burden of Disease) از تازه‌ترین برآوردهای علل مرگ‌ومیر طی سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۶، جایگاه سکته مغزی در علل مرگ و میر در ایران صعود کرده و بیماری قلبی عروقی نیز در علل مرگ و میر، همچنان یکه‌تاز است و بیش از ۹۰ هزار ایرانی در حالی به این علت در سال ۲۰۱۶ فوت کردند که این بیماری قابل پیشگیری است».
وی افزود: «در این راستا از سال گذشته طرح خطرسنجی بیماری های قلبی‌عروقی بخشی از بسته خدمات سلامت ارسالی از شورای عالی سلامت به دستگاه‌های مختلف بوده که اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران آن را به مرحله اجرا درآورد».
دکتر مقدس در ادامه گفت: «امسال نیز این طرح برای تمامی همکاران دانشگاه با سن بیشتر از ۳۰ سال اجرا می‌شود در این طرح که با بررسی عوامل بدون علامت رخ می‌دهد، توصیه می‌شود همه افراد بالای ۳۰ سال دانشگاه در هنگام شروع طرح مذکور در این برنامه شرکت کنند. این برنامه پیشگیرانه در سطوح مختلف برای عوامل خطر قلب و عروقی و سرطان ها شامل نارسایی قلبی، بیماری‌های ایسکمیک قلب، سکته قلبی، سکته مغزی، سایر بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان ها صورت می‌گیرد».
دکتر مقدس خاطرنشان کرد: «یکی از راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان، بررسی‌های دوره‌ای سلامت است که با شناسایی زود هنگام بیماران و افراد در معرض خطر و پیشگیری ودرمان به‌موقع این افراد، می‌توان کیفیت زندگی و طول عمر آنها را افزایش داد».
همکاران محترم جهت رزرو وقت برای روزهای یکشنبه یا دوشنبه می‌توانند با شماره تلفن‌های ۶۱۱۱۲۸۳۸ داخلی ۱ و ۶۱۱۱۳۲۴۰ واحد پذیرش تماس حاصل نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل طرح اینجا کلیک نمائید.