مرکز مشاوره دانشگاه تهران اعلام کرد؛ موضوع روز جهانی بدون دخانیات، در سال ۱۳۹۸ دخانیات و سلامت ریه‌ها است

۰۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۰ کد : ۸۴۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۸
موضوع روز جهانی بدون دخانیات، در سال ۱۳۹۸ بر انواع تأثیرات مضر مصرف دخانیات بر سلامت ریه‌های جوامع در سراسر جهان عنوان شده است.

 

هر سال در تاریخ ۱۰ خرداد (۳۱ می ) سازمان جهانی بهداشت(WHO) و همکاران جهانی این سازمان، روز جهانی بدون دخانیات را برگزار می‌کنند. این کمپین سالیانه فرصتی است تا نسبت به مضرات و تأثیرات مرگبار مصرف دخانیات و قرار گرفتن درمعرض دود سیگار اطلاع‌رسانی صورت گرفته و عدم مصرف دخانیات ترویج شود.
تمرکز موضوع روز جهانی بدون دخانیات در سال ۱۳۹۸ بر انواع تأثیرات مضر مصرف دخانیات بر سلامت ریه‌های جوامع در سراسر جهان است.
دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت این روز و تأکید بر داشتن دانشگاه بدون دخانیات از دانشجویان، اعضا هیأت علمی، کارکنان و کلیه اعضای جامعه درخواست دارد، تا اقداماتی را در جهت بهبود سلامت خود و فرزندانشان انجام داده و آنان را در مقابل مضرات مصرف دخانیات محافظت کنند.
در این راستا مرکز مشاوره دانشگاه تهران متناسب با موضوع روز جهانی بدون دخانیات سال ۱۳۹۸ " دخانیات و سلامت ریه‌ها" اقدام به نشر مطالب آموزشی از طریق فضای مجازی، انتشار و توزیع پوستر و بروشور در سطح پردیس‌ها، دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها و برگزاری جلسات آموزشی برای دانشجویان در خوابگاه‌ها می‌نماید.
جهت دریافت پوستر و بروشور روز جهانی بدون دخانیات اینجا (پوستر-بروشور) کلیک کنید.