اجرای طرحهای توسعه‌ای خوابگاه ها با حمایت خیرین دانشگاه

۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۰ کد : ۶۴۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۰۳
دکتر محمد اسماعیلی، مدیر کل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران اعلام کرد: امیدواریم با حمایت خیرین و حامیان دانشگاه بتوایم طرحهای توسعه‌ای خوابگاه ها را اجرا کنیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی دانشگاه، دکتر اسماعیلی اعلام کرد: «امیدواریم با حمایت خیرین و حامیان دانشگاه بتوایم طرح‌های توسعه‌ای خوابگاه‌ها شامل پروژه‌های آب خاکستری، انرژی خورشیدی، سنسورهای روشنایی و طرح‌های مربوط به سرای سبز را اجرا کنیم».
وی افزود: «خیرین و حامیان کمک‌های خوبی به خوابگاه‌های دانشگاه تهران کرده‌اند و بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز خوابگاه را با کمک آنها تأمین کرده و توانسته‌ایم تجهیزات بسیاری از خوابگاه‌ها را نوسازی کنیم».
دکتر اسماعیلی گفت: «در حال حاضر با شرایط مالی موجود، توسعه فیزیکی خوابگاه‌ها مورد نظر ما نیست ولی در توسعه خدمات تا حد ممکن فعالیت می‌کنیم به عنوان مثال امسال کیوسک‌های نان رضوی را در خوابگاه کوی پسران و فاطمیه راه اندازی کردیم که محصولات نان رضوی با قیمت ارزان‌تر بین دانشجویان توزیع کنند».
وی افزود: «تابستان امسال تمامی موکتهای داخل خوابگاه‌های خالی از سکنه را بیرون آورده و شسته ایم، موکتهای مستهلک را با موکت نو جایگزین کرده‌ایم. در مجموع حدود۹ هزار متر موکت شستشو شده و حدود ۷ هزار متر موکت نو در خوابگاه‌ها اضافه کرده ایم».
مدیر کل امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران درباره سایر اقدامات انجام شده، گفت: «در تابستان توانستیم خوابگاه‌هایی که خالی از سکنه بود را علاوه بر نظافت و سمپاشی، لکه گیری و نقاشی کنیم، همچنین درب و پنجره‌ها را تعمیر و برخی از مشکلات موتورخانه‌ها، مشکلات تاسیساتی و مشکلات فاضلاب را رفع کنیم».
وی افزود: «در خوابگاه‌های کوی پسران، دو ساختمان را برای اسکان ورودی‌های جدید بصورت کلی تعمیرات اساسی کردیم».
دکتر اسماعیلی ضمن اشاره به افزایش تعداد دانشجویان ورودی جدید امسال دانشگاه گفت: «تا این لحظه به همه دانشجویان مجاز به اسکان، خوابگاه اختصاص داده ایم».
وی افزود: «معمولا در دانشگاه تهران برای اسکان دانشجویان بومی که از راههای دور به دانشگاه می آیند و بعضی از دانشجویان شبانه که از طرف اداره شاهد و ایثارگر یا از طرف سیستم مددکاری اجتماعی مرکز مشاوره معرفی می‌شوند، ظرفیت‌هایی درنظرگرفته می‌شود ولی امسال به علت افزایش تعداد دانشجویان ورودی جدید، بدنبال تأمین این موارد از طریق معرفی به خوابگاه‌های خودگردان و اجاره‌ای هستیم».