آغاز به کار شانزدهمین نمایشگاه مهر

۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۶ کد : ۶۳۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۷۱۸
شانزدهمین نمایشگاه مهر با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، دوشنبه ۹ مهرماه ۹۷ آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، شانزدهمین نمایشگاه مهر با حضور مدیران ارشد دانشگاه ۹ مهرماه در محل باشگاه دانشجویان شروع به کار کرد. در مراسم افتتاح این نمایشگاه دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: نمایشگاه مهر دانشگاه تهران هر سال با آغاز سال تحصیلی برگزار می‌شود و دانشجویان در این نمایشگاه توسط مرکز بهداشت و مرکز مشاوره مورد پایش جسم و روان قرار می‌گیرند.
وی افزود: در این نمایشگاه همچنین، تشکل‌های دانشجویی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دینی به دانشجویان تازه وارد معرفی می‌شوند.
دکتر سرسنگی در ادامه گفت: حدود ۱۱ هزار دانشجوی جدید دانشگاه تهران در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند که از این میان ۷ هزار و ۵۰۰ دانشجو در باشگاه دانشجویان و ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو نیز در سه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، پردیس ابوریحان و پردیس فارابی پذیرش خواهند شد.
در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه دکتر یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، در این رابطه گفت: این نمایشگاه دو بخش اصلی دارد که شامل بخش ارزیابی سلامت و بخش نمایشگاه امکانات و توانمندیهای حوزه دانشجویی- فرهنگی است. متولی بخش ارزیابی سلامت اداره کل بهداشت و درمان و مرکز مشاوره دانشگاه است. در این بخش غربالگری سلامت از لحاظ بررسی اختلال یا بیماری جسمی و روانی انجام می‌شود.
وی افزود: همچنین دانشجویان تازه وارد با امکانات رفاهی، فعالیت‌های سیاسی، مذهبی، انجمن‌ها و تشکل‌ها آشنا می‌شوند.
همچنین حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در برگزاری این نمایشگاه گفت: طرح غربالگری سلامت روان و جسم در همه دانشگاه‌های پیشرفته برای دانشجویان تازه وارد به منظور تشخیص زود هنگام مشکل یا اختلال به منظور ارائه خدمات، مشاوره و درمان به موقع انجام می‌شود.
وی افزود: این اتفاق از سال ۱۳۶۸ در دانشگاه تهران اجرا می‌شود و دانشگاه تهران در انجام این کار پیشرو است بعد از آن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این طرح را با یک دستور العمل واحد در سطح کل دانشگاه‌های وابسته به وزرات علوم انجام داد.
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: طرح پایش سلامت در دو مرحله اجرا می‌شود. مرحله اول غربالگری فردی است که در آن دانشجویان تازه وارد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و برایشان کارنامه سلامت صادر می‌شود. در مرحله بعد غربالگری گروهی انجام می‌شود که در آن دانشکده‌ها و گروه‌هایی که مشکلات بیشتری دارند را شناسایی می‌کنیم تا با انجام به موقع مداخله گروهی مشکلات آن دانشکده را حل کنیم.
در این نمایشگاه محمد طاهری، مدیر کل محترم امور دانشجویی دانشگاه تهران نیز به بیان خدمات اداره کل امور دانشجویی دانشگاه تهران در زمینه ارائه انواع وام‌ها، دفتر مرکزی نابینایان، روند انتخاب دانشجویان نمونه، کیف پول الکترونیکی دانشجویان و اداره تغذیه و خدمات آن پرداختند.
گفتنی است، هدف از برگزاری نمایشگاه مهر، پایش سلامت جسم و روان نو دانشجویان است. همچنین در این نمایشگاه دانشجویان ورودی جدید با خدمات حوزه معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی و تشکل‌های دانشجویی و معاونت دانشجویی آشنا خواهند شد. در این نمایشگاه تشکل‌های اسلامی دانشجویان، کانون‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و دینی و انجمن‌های علمی دانشجویی به معرفی دستاوردهای خود می‌پردازند.
این نمایشگاه طبق زمان‌بندی صورت گرفته تا ۲۴ مهر به فعالیت خود ادامه خواهد داد. ساعت کار نمایشگاه از شنبه تا چهارشنبه از ۸ تا ۱۷ و پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۴ است و پذیرش واحدها یک ساعت پیش از پایان نمایشگاه به اتمام می‌رسد. لازم به ذکر است که نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۲ تا ۱۳ تعطیل است.