برگزاری اولین جشنواره کارآفرینی خوابگاه‌های دانشگاه تهران

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۷ کد : ۵۶۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۰
اولین جشنواره کارآفرینی خوابگاه های دانشگاه تهران، از ۱۵ لغایت ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷ در مجموعه خوابگاه های دانشگاه تهران برگزار شد.

اولین جشنواره کارآفرینی خوابگاه های دانشگاه تهران، از ۱۵ لغایت ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷ در مجموعه خوابگاه های دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کوی دانشگاه، اولین جشنواره کارآفرینی خوابگاه های دانشگاه تهران همزمان با شروع هفته سراهای دانشجویی و با مشارکت و همکاری مرکز فرهنگی مهارت‌آموزی و کارآفرینی دانشجویان وابسته به سازمان جهاد دانشگاهی تهران در مجموعه خوابگاهی برادران کوی دانشگاه تهران، مجموعه خوابگاهی خواهران فاطمیه و مجموعه خوابگاه‌های خواهران شهید چمران برگزار گردید.

در این جشنواره که برای اولین بار در سطح خوابگاه‌های دانشگاه تهران برگزار شد برنامه های مختلفی از قبیل نمایش، نقد و تحلیل فیلم‌های مرتبط با حوزه کارآفرینی (تحت عنوان سینما کارآفرینی)، مسابقه کتابخوانی با موضوع کارآفرینی، نمایشگاه و فروشگاه آثار دانشجویان خوابگاهی، نشست ها و سمینارهای تخصصی در حوزه مهارت‌آموزی و کارآفرینی، دیدار با کارآفرینان دانشگاهی، بازدید از مراکز کارآفرینی دانشگاهی، بازدید از پارک علم و فناوری و همچنین کارگاه‌های آموزشی اجرا شد.

در بخش نمایش و نقد فیلم‌های سینمایی جشنواره، فیلم‌های "جوی، سرآشپز، کارآموز، شبکه اجتماعی و در جستجوی خوشبختی" به همراه نقد و تحلیل فیلم ها توسط دکتر شیخی، مدرس کارآفرینی به نمایش درآمد.

نشست‌های تخصصی سمینار‌های "استارتاپ آنلاین"، "طراحی مسیر شغلی" و "کارآفرینی به زبان انگلیسی" برای مجموعه خوابگاهی برادران، سمینار‌های "کارآفرینی به زبان انگلیسی"، "کسب درآمد از طریق برنامه نویسی اپ و اندروید" و "طراحی مسیر شغلی" برای مجموعه خوابگاهی خواهران فاطمیه و سمینار‌های "کارآفرینی به زبان انگلیسی" و "طراحی مسیر شغلی" برای مجموعه خوابگاه‌های خواهران شهید چمران از دیگر برنامه های ارائه شده در این جشنواره بود.

مسابقه کتابخوانی از کتاب "رقص عقاب‌ها" و دیدار با مهندس مجید عقلایی، مدیرعامل شرکت توسعه بازار سام و یکی از کارآفرینان دانشگاهی، برای هر سه بخش مجموعه خوابگاهی برادران کوی دانشگاه تهران، مجموعه خوابگاهی خواهران فاطمیه و مجموعه خوابگاهی خواهران شهید چمران برگزار شد.

کارگاه آموزشی "مقاله‌نویسی" و همچنین کارگاه آموزشی "پروپوزال نویسی" برای مجموعه خوابگاهی خواهران فاطمیه، کارگاه آموزشی "فن بیان" و کارگاه آموزشی "رزومه نویسی و موفقیت در مصاحبه شغلی" برای مجموعه خوابگاه‌های خواهران شهید چمران به اجرا درآمد.

همچنین مسابقه "استعدادیابی در حوزه گویندگی و اجرا" نیز در مجموعه خوابگاه‌های خواهران شهید چمران برگزار شد.