معاون دانشجویی دانشگاه تهران در رویداد فناورانه از دانشگاه تا بازار:

طرح‌ها و ابتکارات فناورانه دانشجویان حمایت می‌شود

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۱ کد : ۲۷۵۵۲ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۹۶
معاون دانشجویی دانشگاه تهران در رویداد فناورانه از دانشگاه تا بازار از حمایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از طرح‌ها و ابتکارات فناورانه دانشجویان و محققان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل خوابگاه‌های دانشگاه تهران، دکتر علیرضا وجهی، معاون دانشجویی دانشگاه در نخستین رویداد فناورانه از دانشگاه تا بازار در مکان سالن اجتماعات اندیشه کوی دانشگاه بر تلاش و تکاپو در خصوص ایده‌پردازی و فناوری توسط دانشجویان و محققان سراسر کشور تاکید کرد و گفت: باید قدر و‌ منزلت خود و ایده‌ها را دانست و برای رشد و تعالی خود و دیگران بیش از پیش تلاش کرد.

ایشان، آموزش و پرورش را مکان مناسبی برای حرکت دادن دانش آموزان در مسیر ایده‌پردازی و خلاقیت و نوآوری دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش باید ارزشی بودن افکار دانش‌آموزان را به خانواده‌ها و خود آنها یادآور شود تا تلاشگران عرصه علم و آموزش نسبت به اهمیت ایده‌های فناورانه خود واقف و آگاه شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه، با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین بر ارزشمند بودن شرکت‌های کارآفرین در سطح جامعه تاکید و خطاب به دانشجویان، خاطر نشان کرد: به طور حتم با ارزش دادن به خود و افکار خود زمینه ساخت کشور مهیا خواهد شد.

دکتر وجهی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه را در این رویداد جلو دار خواند و گفت: تفکر بر این بود که این نهاد صرف مراسم‌های مذهبی پیشتاز است، در حالی که با هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) شاهد حرکت خودجوش و انقلابی این نهاد برای حمایت از طرح‌ها و ابتکارات فناورانه دانشجویان و‌ محققان در سطح کشور هستیم.

عضو هیات رئیسه دانشگاه تهران، آینده کشور را وابسته به همت و تلاش دانشجویان دانست و اظهار داشت: مشکلات کشور به دست تلاشگران عرصه علم و‌ آگاهی مرتفع خواهد شد.

ایشان در پایان با قدردانی از هلدینگ دانش‌بنیان لیدکو، دفتر نهاد نماینگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اداره کل خوابگاه‌های دانشگاه و شرکت شتاب دهنده لیداکس، برگزاری رویداد فناورانه از دانشگاه تا بازار را زمینه‌ای مناسب برای رونق بازار کار و صنعت کشور ذکر کرد.