در نشست معاونین دانشجویی دانشکده ها و پردیس های دانشگاه تهران مطرح شد. "واکسیناسیون کلیه کارکنان دانشگاه تهران در تمامی رده سنی از هفته آینده"

۱۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۹ کد : ۱۹۱۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۷
کلیه کارکنان دانشگاه تهران در تمامی رده سنی از هفته آینده واکسینه خواهند شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی دانشگاه، در نشست معاونین دانشجویی دانشکده ها و پردیس های دانشگاه تهران که با حضور دکتر سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه، مدیران حوزه دانشجویی و جمعی از معاونین دانشجویی دانشکده های و پردیس های دانشگاه تهران،12 مردادماه 1400 به صورت مجازی برگزار گردید عنوان شد که کلیه کارکنان دانشگاه تهران در تمامی رده سنی، می توانند از هفته آینده واکسینه شوند.
در ابتدای این نشست دکتر حبیبا ضمن عرض خیر مقدم به معاونین، تشکیل این جلسات را با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید و با هدف تشریک مساعی در خصوص موضوعات مهم حوزه معاونت دانشجویی به ویژه در بحث تغذیه و اسکان دانشجویان، بسیار حائز اهمیت دانستند.
سپس معاون دانشجویی دانشگاه، در رابطه با راه اندازی پایگاه واکسیناسیون در دانشگاه تهران گفتند رایزنی ها گسترده ای با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت پذیرفت و در نهایت موفق شدیم مرکز واکسیناسیونی جهت واکسینه کردن اعضای هیات علمی، کارکنان و خانواده دانشگاهیان راه اندازی کنیم که در حال حاضر تمامی اعضای هیات علمی در تمامی رده سنی ها و کارکنان و خانواده دانشگاهیان با توجه به رده سنی اعلامی ستاد ملی کرونا پس از ثبت نام در سامانه مربوطه و دریافت نوبت، واکسینه می شوند و از هفته آینده نیز کارکنان دانشگاه بدون الزام به رعایت رده سنی واکسینه خواهندشد.
دکتر حبیبا با توجه به آغاز واکسیناسیون اساتید و کارکنان و مکاتبات وزارت علوم جهت جمع آوری اسامی دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها برای واکسینه شدن، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه ها بتوانند با شروع سال تحصیلی جدید شاهد حضور دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی باشند لذا از دانشکده ها و پردیس ها خواستند برای این منظور و حضور دانشجویان در بحث تغذیه و خوابگاه آمادگی لازم را داشته باشند.
معاون دانشجویی دانشگاه بیان کردند که با توجه به برنامه واکسیناسیون اعلامی از سوی وزارت علوم برای دانشجویان که براساس سال تحصیلی ورود و نهایتا تا پایان پاییز 1400 بطول خواهد انجامید با احتمال زیاد شیوه آموزش در سال تحصیلی جدید به صورت ترکیبی خواهد بود.
دکتر حبیبا در خصوص نحوه اسکان دانشجویان در سال تحصیلی جدید نیز گفتند که دانشگاه در این مورد تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا می باشد ولی در صورتیکه تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا قبل از مهرماه واکسینه شوند امکان حضور در دانشگاه و خوابگاه را خواهند داشت در غیر اینصورت نحوه اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی به شیوه کنونی و پس از تصویب پایان نامه و ثبت درخواست در سامانه گلستان و پذیرش استاد راهنما و تایید رئیس دانشکده قابل انجام خواهد بود و قائدتا در زمانهایی که وضعیت کرونایی تهران قرمز می باشد پذیرش دانشجویان جهت اسکان در خوابگاه ها تا بازگشت شرایط به حالت عادی منتفی می گردد.
آمادگی برای آغاز سال تحصیلی جدید با توجه به شرایط کرونا، نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه، تغدیه دانشجویان و قراردادهای تغذیه و ارائه گزارشی از اجرای طرح دانشگاه بدون دخانیات از جمله مباحث مطرح در این نشست بود.
در پایان نیز معاونین دانشجویی دانشکده ها و پردیس ها از اقدام دانشگاه جهت راه اندازی مرکز واکسیناسیون برای اساتید و کارکنان و خانواده های آنها تقدیر و تشکر کردند.