مراسم تکریم و معارفه دبیر شورای انضباطی دانشگاه برگزار شد.

۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۴ کد : ۱۶۰۸۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۲
مراسم تکریم و معارفه دبیر شورای انضباطی دانشگاه، در تالار امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، در مراسمی که 7 اردیبهشت ماه 1400 با حضور معاونت دانشجویی دانشگاه، مشاور رئیس و مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه، مدیران حوزه معاونت دانشجویی و همکاران حوزه دبیرخانه انضباطی و اعضای شورای بدوی و تجدید نظر انضباطی دانشگاه، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد، دکتر قبادی به عنوان دبیر شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه معارفه و از زحمات آقای ملی  در زمان تصدی این سمت قدردانی بعمل آمد.
در این مراسم دکتر حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات از تلاش های بی شائبه آقای ملی در زمان تصدی سمت دبیرخانه انضباطی و همکاران سخت کوش وی تقدیر و تشکر کردند و جایگاه دبیرخانه انضباطی دانشجویی را در دانشگاه ها، بسیار با اهمیت دانستند و اظهار داشتند که همکاران حوزه دبیرخانه انضباطی باید در رسیدگی به پرونده های انضباطی به دنبال هدایت و اصلاح دانشجویان باشند.
دکتر حبیبا دانشجویان را آینده سازان کشور برشمردند و بیان کردند که روش های تربیتی ما آینده کشور و جوانان را می سازد لذا بایستی از هرگونه عملکرد شتابزده و نسنجیده در این حوزه خودداری شود. ایشان رسالت اصلی دبیرخانه انضباطی را هدایت دانشجویان جهت قدم برداشتن در چارچوب موازین دانشگاه دانستند.
معاون دانشجویی دانشگاه عمکلرد آقای ملی و تیم همراهشان را هماهنگ، دلسوزانه و با تدبیر دانستند و بازتاب مناسب دبیرخانه انضباطی دانشگاه تهران در سطح وزارت علوم را ماحصل همین تلاش ها برشمردند.
در ادامه دکتر موسوی، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه نیز ضمن تشکر از آقای ملی و همکاران وی در دبیرخانه انضباطی دانشگاه، تصریح کردند که جامعه هدف دبیرخانه انضباطی جوانان دانشجو می باشد و از این رو جایگاه دبیرخانه انضباطی دارای اهمیت زیادی است.
دکتر موسوی، آگاهی رساندن به دانشجویان به ویژه از بدو ورود به دانشگاه و آشناساختن آنها با مسئولیت ها، حقوق و تکالیفشان و مقررات دانشگاه، ایجاد شرایط و فضای مناسب برای عدم انجام تخلفات، راهنمایی و ارشاد دانشجویان و مرحله آخر مقابله با تخلفات با نگاه تربیتی و اصلاحی را از وظایف اصلی دبیرخانه انضباطی دانشگاه دانستند.
در بخش دیگری از این مراسم آقای ملی، دبیر پیشین شورای انضباطی دانشگاه از زحمات همکاران دبیرخانه انضباطی تقدیر و تشکر کردند و ارتباط موثر همکاران انضباطی با دانشجویان، درک خوب از موضوعات، تفکیک احساسات از واقعیات و کنترل هیجانات و تعهد اخلاقی را از مهمترین خصیصه این همکاران برشمردند.
وی انتخاب دبیرخانه انضباطی دانشگاه تهران را به عنوان دبیرخانه اول در بین دانشگاه ها، به روزرسانی فعالیت ها و الکترونیکی شدن اسناد و عملکرد مقتدرانه ولی همراه با آرامش را ماحصل کارگروهی همکاران در دبیرخانه دانستند.
دکتر قبادی، دبیر شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه، نیز در ادامه بیان نمودند که نحوه عملکرد در شورای انضباطی بایستی به گونه ای باشد که حرمت دانشگاه و دانشجو حفظ شود و عملکرد شورای انضباطی معیاری برای سنجش دانشگاه می باشد و خروجی آن باید منجر به هدایت دانشجویان شود و اظهار امیدواری کردند که با تلاش همکاران بتوانند دستاوردهای به دست آمده را به خوبی حفظ و باعث ارتقاء آنها شوند.
در پایان این مراسم با اهدای لوح از سوی معاون دانشجویی دانشگاه از زحمات و تلاش‌های آقای ملی، تقدیر بعمل آمد و برای دکتر قبادی نیز در سمت جدید و انجام مسئولیت آرزوی توفیق گردید.