پاسداشت ۱۹ مهر روز جهانی سلامت روان

۲۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۶:۲۱ کد : ۱۳۰۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۲
پاسداشت ۱۹ مهر روز جهانی سلامت روان در دیدار مشترک دبیران و اعضای شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان با ریاست دانشگاه تهران

به مناسبت روز جهانی سلامت روان تعدادی از دبیران و اعضای شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان، ۱۹ مهرماه ۱۳۹۹ با ریاست دانشگاه تهران دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی مرکز مشاوره دانشگاه تهران، در جریان این دیدار که در کنار نشست شورای راهبری و سیاست گذاری مشاوره و سلامت دانشگاه و با حضوری جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه صورت گرفت، دکتر نیلی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن تشکر از همیاران سلامت روان به خاطر تلاش‌های بی وقفه و خودجوش آنان، بر ضرورت افزایش سواد سلامت روان، نظامند کردن فرایند آموزش مهارت‌های اجتماعی به دانشجویان، ترویج فرهنگ کارگروهی و آماده سازی و توانمند کردن دانشجویان جهت ورود به عرصه‌های بزرگ‌تر اجتماعی تاکید کردند.
رئیس دانشگاه تهران همچنین عنوان نمودند که دانشجویان همیار سلامت روان الگوی عینی فعالیت‌های مسوولانه و مشارکتی به ویژه برای دانشجویان ورودی جدید هستند به گونه‌ای که این الگو پذیری زمینه انتقال تجارب مثبت، نگرش و فرهنگ نوع دوستی و دگر خواهی را مستمر می‌کند.
در ادامه ایشان به اهمیت پرداختن به حوزه سلامت روان دانشجویان اشاره کرده و گسترش فعالیت‌های دانشگاه در این زمینه را ضروری دانستند.
در این دیدار دکتر سعید حبیبا، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی نیز از دانشجویان همیار سلامت روان که از بازوان مرکز مشاوره دانشگاه به حساب می آیند تشکر کرده و بر لزوم حمایت دانشگاه از فعالیت‌های مشارکتی تاکید نمودند.
در ادامه نیز دبیران و اعضای شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان ضمن بر شمردن فعالیت‌های کانون از حمایت‌ها و اهتمام دانشگاه تهران در تحقق بخشیدن به شعار «سلامت روان برای همه» و تلاش در جهت تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی تقدیر کرده و به رسم یادبود لوح سپاسی به رئیس دانشگاه اهدا کردند.