برگزاری میزگرد تخصصی پیشگیری از خودکشی ویژه دانشگاه های کشور

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۲ کد : ۱۲۶۸۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۳
میزگرد تخصصی پیشگیری از خودکشی ویژه دانشگاه های کشور، ۲۴ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مشاوره دانشگاه تهران، به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی که هر ساله در ۱۰ سپتامبر برگزار می شود، میزگرد آنلاین پیشگیری از خودکشی ویژه دانشگاه¬های کشور توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دفتر سلامت روانی اجتماعی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و نیز دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی برگزار شد.
حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، هدف از برگزاری این نشست را هم¬ افزایی دانش و تجربه در حوزه سیاست¬گذاری، برنامه¬ریزی و اجرا در جهت پیشگیری از خودکشی در جمعیت دانشجویی و مروری بر سیاست¬ها و استراتژی¬های ملی و بین¬المللی برشمرد.
در این نشست هم راستا با شعار جهانی پیشگیری از خودکشی که تاکید بر مشارکت و همیاری همگانی دارد با توافق نمایندگان نهادهای مختلف حاضر در میزگرد بر لزوم تشکیل کمیته تخصصی بین نهادی در حوزه پیشگیری و مداخلات زود هنگام تاکید شد، تا در این کمیته با مشارکت بین نهادی علاوه بر به روز رسانی برنامه¬ها و دستورالعمل¬ها امکان به اشتراک گذاشتن منابع و امکانات بین نهادی در جهت تسهیل خدمات رسانی در حوزه سلامت روان فراهم آید، تا به این شکل گام¬های موثرتری در جهت تحقق شاخص¬های سلامت روان در جمعیت دانشجویی برداشته شود.
همچنین کلیه اعضای پنل به ضرورت اقدام جهت آگاهی¬رسانی در موضوع خودکشی و ارتقاء سواد سلامت روان دانشگاهیان و همچنین استیگمازدایی مشکلات روان¬شناختی در سطح جامعه تاکید به عمل آوردند.
در این نشست تعداد ۲۰۰ نفر از مراکز مشاوره دانشگاه¬های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت مجازی حضور یافتند.