موفقیت دو نفر از دانشجویان دانشگاه تهران در کسب جایزه ملی البرز " نوبل ایرانی"

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۸ کد : ۱۲۵۵۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۹
دو نفر از دانشجویان دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه بنیاد ملی البرز موسوم به نوبل ایرانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور دانشجویی دانشگاه تهران، میثم بلباسی دانشجوی دکتری رشته معارف و مهدی تاج پور دانشجوی دکتری رشته کارآفرینی دانشگاه تهران، موفق به کسب جایزه ملی البرز شدند.

همایش ملی نخبگان به مناسبت پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز، ۲۸ مردادماه با حضور حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، مهندس حیدر ارشدی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و رئیس همایش در سازمان اوقاف و امور خیریه به صورت مجازی برگزار شد.

شایان ذکر است بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای «جایزه بنیاد البرز» به همت مردی خیراندیش و نیک‌سیرت، مرحوم حسینعلی البرز تأسیس و وقف شده است که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسؤولین کشوری محقق شده است.

در این همایش، از ۵۸ منتخب نخبه، که شامل، ۵ دانشمند، ۶ مخترع، ۱۰ دانشجوی علوم پزشکی، ۳۰ دانشجوی سایر علوم و ۷ طلبه علوم دینی تجلیل بعمل آمد.

این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص کشور برای اولین بار به صورت مجازی و هم زمان در تهران و ۱۷ مرکز استان در ادارات کل استانی اوقاف و امور خیریه سراسر کشور برگزار شد.