برگزاری نشست روسای مراکز مشاوره دانشگاه های کشور

۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۱ کد : ۱۲۴۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۲
نشست روسای مراکز مشاوره دانشگاه های کشور ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی و به میزبانی مرکز مشاوره دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مشاوره دانشگاه تهران، این نشست با حضور خانم دکتر صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ۱۳۵ نفر از رؤسای مسئولان مراکز مشاوره دانشگاه‌های کشور به صورت مجازی و ۱۷ نفر از مسئولان مراکز مشاوره دانشگاه‌های منطقه یک بصورت حضوری به میزبانی مرکز مشاوره دانشگاه تهران در تالار امیرکبیر دانشگاه برگزار شد.
اجرای کارنامه سلامت روان برای کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۴۰۰ (چک آپ سلامت روان) و همچنین برگزاری آزمون و مصاحبه تخصصی تعیین صلاحیت حرفه‌ای مشاوران و درمانگران مراکز مشاوره دانشگاه‌ها از جمله موضوعات مطرح در این نشست بود.
در این جلسه مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم در خصوص ضرورت پایش سلامت روان کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها علاوه بر دانشجویان ورودی جدید و همچنین ضرورت ارتقا سطح علمی و مهارتی مشاوران و روانشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌های کشور نکاتی را مطرح نمودند و اعضای حاضر در جلسه نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را جهت ارتقا سطح فعالیت‌های مراکز مشاوره مطرح نمودند.