مدیر کل بهداشت و سلامت دانشگاه تهران تاکید کرد:

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۸ کد : ۱۱۷۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۳
«با حضور دانشجویان در دانشگاه رعایت بهداشت فردی نقش کلیدی در پیشگیری از کرونا دارد»

با توجه به بازگشایی تدریجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پیرو تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و افزایش میزان حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۱۷ خردادماه، لزوم تدارک و برنامه ریزی، اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت بهداشت فردی بیش از پیش ضرورت می‌نماید.

دکتر مقدس، مدیر کل بهداشت و سلامت دانشگاه در این رابطه گفت: «از همان اولین روزهای طرح موضوع حضور دانشجویان دکتری در رشته‌های پرتیکال در دانشگاه، این اداره کل، بنا به دستور معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، اقدام به تدوین و ابلاغ مجموعه‌ای تحت عنوان "دستورالعمل بهداشتی فعالیت آموزشی, پژوهشی دانشجویان مقطع دکتری در خصوص ویروس کووید ۱۹ " در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه نمود».
وی افزود: «این دستورالعمل علاوه بر ضوابط بهداشتی مبارزه با بیماری کرونا مبتنی بر آئین نامه‌های وزارت بهداشت، حاوی پرسشنامه ارزیابی سلامت دانشجویان و تعهد نامه رعایت ضوابط بهداشتی توسط دانشجویان متقاضی می باشد».
دکتر مقدس خاطر نشان کرد: «از آنجائیکه رعایت بهداشت فردی نقش کلیدی و بسزایی در پیشگیری از شیوع و کنترل بیماری دارد لذا در جلسات حوزه دانشجویی تصمیم گرفته شد که همزمان با از سرگیری مجدد فعالیت دانشگاه، نسبت به تشریح مفاد این تعهدنامه و تاکید بر نظارت و اجرای کامل آن در تمامی اماکن آموزشی و پژوهشی دانشگاه اقدام گردد».
مدیر کل بهداشت و سلامت دانشگاه تهران در خصوص محورهای اصلی تعهدنامه گفت: «محورهای اصلی این تعهدنامه، حفظ فاصله فیزیکی، خودداری از حضور در اماکن پرجمعیت، استفاده از ماسک، مراجعه به مراکز درمانی در صورت بروز علائم سرماخوردگی و سایر اقدامات پیشگیرانه می باشد». وی در ادامه افزود: «این تعهدنامه همزمان با ارزیابی سلامت دانشجویان متقاضی خوابگاه تکمیل و به صورت الکترونیک در سامانه نگهداری می‌گردد. بدیهی است تاکید و نظارت بر رعایت اجرای مفاد این تعهدنامه در واحدهای دانشگاه می‌تواند نقش تأثیر گذاری در پیشگیری از شیوع بیماری در محیط دانشگاه داشته باشد. لذا ضمن ارائه متن این تعهدنامه از کلیه همکاران و مدیران دانشگاه تقاضامندیم در مجموعه تحت مدیریت خود، پیش بینی و تدارک لازم در اجرای مفاد تعهد نامه و نظارت بر پیاده‌سازی آن را داشته باشند».
در پایان نیز مدیر کل بهداشت و سلامت از اهتمام تمامی همکاران و دانشجویان در اجرای ضوابط بهداشتی سپاسگزاری نمودند.


لینک دانلود فایل