رویداد "تکنولوژی در سلامت روان " برگزار شد

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۸۵۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۶۳۴
رویداد «تکنولوژی در سلامت روان» با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه و مدلین ری ویو مجری رویداد استارتاپ های تخصصی سلامت تهران با حضور اساتید و استارتاپ های حوزه سلامت روان در تاریخ ۲۶ خردادماه ۱۳۹۸ در باشگاه دانشجویی دانشگاه تهران برگزار گردید.

به گزارش مرکز مشاوره دانشگاه تهران، در این رویداد  اهمیت سلامت روان در رشد و کارایی جامعه، نقش تکنولوژی و فرصت‌های پیش روی استارتاپ‌ها در ارتقای سلامت روان مورد بحث قرار گرفت. دکتر جعفر بوالهری، روان‌پزشک و استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی ایران، آقای حمید پیروی، روانشناس و رییس مرکز مشاوره دانشگاه تهران و مدیران و متخصصان استارتاپ‌های سلامت از مهمانان این رویداد بودند.
در ابتدای نشست دکتر علی گنجی‌زاده، مدیر مِدلین هدف از شکل‌گیری این رویداد را کمک به تشکیل شبکه‌ای کارآمد میان اجزای مختلف اکوسیستم استارتاپی سلامت کشور عنوان کرد. 
سپس در پنل تخصصی  با موضوع وضعیت سلامت روان در ایران، امین دولت‌شاهی، مدیر عامل استارتاپ مشورَپ بعنوان دبیر پنل با دکتر بوالهری و آقای پیروی درباره مشکلات موجود بر سر راه ارتقای سلامت روان جامعه و چالش‌های روانشناسان و روان‌پزشکان در این زمینه گفتگو کردند. 
در ادامه دکتر بوالهری که سابقه ریاست انستیتو روانشناسی ایران را در کارنامه خود دارند، با اشاره به اختلالات روان‌تنی اظهار داشت:« بدن انسان ناخودآگاه فشارهای روانی را به نشانه‌های جسمی تبدیل می‌کند و توجه نکردن به بحران‌های روانی باعث افزایش بیماری‌های جسمی می‌شوند». 
حمید  پیروی روانشناس و رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران نیز فعالیت در جهت ارتقای سطح سلامت روان افراد را یکی از فرصت‌های پیش روی استارتاپ‌ها خوانده و گفت: « متولیان سلامت کشور به قدری درگیر مشکلات جدی سلامت روان جامعه هستند که نمی‌توانند به این موضوع بپردازند اما افزایش سواد مردم درباره سلامت روان، ارتقای سلامت روان و مهارت‌آموزی حوزه‌های بکری هستند که فرصت کار بسیاری را ایجاد می کنند». 
این رویداد، با بررسی راهکارهای تکنولوژی در سلامت روان توسط آقای سالار اسدی، مدیر استارتاپ لک‌لک و خانم زینب رئوفی، ‌بنیان‌گذار استارتاپ سیمیاروم، به کار خود پایان داد.