استقبال دانشگاهیان از برپایی ایستگاه سلامت در پردیس مرکزی دانشگاه تهران

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۰ کد : ۵۵۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۸۹
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، با برپایی ایستگاه سلامت در پردیس مرکزی دانشگاه، بیش از هزار نفر از دانشگاهیان ضمن مراجعه به این ایستگاه از خدمات ارائه شده استفاده نمودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، با برپایی ایستگاه سلامت در پردیس مرکزی دانشگاه، بیش از هزار نفر از دانشگاهیان ضمن مراجعه به این ایستگاه از خدمات ارائه شده استفاده نمودند.

ایستگاه سلامت همزمان با هفته سلامت در پردیس مرکزی دانشگاه تهران واقع در جنب کتابخانه مرکزی، روبروی دانشکده حقوق و علوم سیاسی بر پا شده و در آن مراقبت‌های اولیه سلامت و پیشگیری در قالب غرفه‌های پرستاری، دندانپزشکی، مشاوره، غربالگری سرطان روده بزرگ، تغذیه و رابطین سلامت دانشجویی انجام می‌شود.

در این ایستگاه که از ۱ تا ۷ اردیبهشت ماه برپاست، خدمات ارزیابی قندخون، فشارخون و اندازه گیری شاخص توده بدنی، مشاوره‌های ضروری و اقدامات پیشگیری از بیماری‌ها، معاینه اولیه دهان و دندان و آموزش‌های لازم جهت پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان، ارزیابی سلامت روان و انجام مشاوره‌های لازم جهت پیشگیری از بیماری‌های روان انجام می‌شود.

همچنین پژوهشکده کبد و گوارش دانشگاه شهید بهشتی با انجام تست رایگان سرطان روده و مشاوره‌های لازم جهت پیشگیری از بیماری‌های دستگاه گوارش و ارجاع و پیگیری به موقع، با هدف افزایش سطح سلامت جامعه، میهمان دانشگاه تهران هستند.

غرفه تغذیه نیز با هدف آگاهی جامعه جهت تغذیه سالم و حفظ سلامت جسمی به ارزیابی شاخص توده بدنی افراد و ارائه مشاوره تغذیه به دانشگاهیان می‌پردازد. در این راستا شرکت محصولات لبنی پگاه با ارائه محصولات سالم و سنجش تراکم استخوان در خدمت کارکنان و دانشجویان می‌باشد. درکنار آن غرفه تربیت بدنی، به ارزیابی توانمندیهای افراد و سلامت جسمی، اسکلتی آنها پرداخته و با ارائه ورزشهای سالم و مناسب برای سنین مختلف در جهت ارتقاء سلامت جامعه قدم برمی دارد.

در ایستگاه مذکور رابطین سلامت دانشجویی با هدف برقراری پل ارتباطی بین جامعه دانشجویی دانشگاه تهران و اداره کل بهداشت و درمان و همچنین گسترش فرهنگ سلامت و سبک زندگی سالم از رهگذر ارائه آموزش‌های بهداشت و سلامت به دانشجویان و نظارت بر وضعیت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در اماکن مختلف دانشگاه، به عنوان بازوی مشورتی برای اداره کل بهداشت و درمان خصوصاً در حیطه‌های بهداشت و سلامت به ارائه خدمات می‌پردازند.