رئیس مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه اعلام کرد:گزارش آمار تست کرونا (PCR) در آزمایشگاه مرکز بهداشت و سلامت

۰۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸ کد : ۱۴۰۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۶۸
دکتر یوسف مقدس، رئیس مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه در این رابطه گفت:« با توجه به همه‌گیری کرونا در کشور و به تبع آن ابتلا برخی از همکاران دانشگاه، درخواست‌های متعددی جهت انجام تست کرونا در مرکز بهداشت و سلامت وجود داشت که با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی از حدود یک ماه قبل امکان انجام تست برای همکاران دانشگاهی در محل مرکز بهداشت و سلامت فراهم گردید».

دکتر یوسف مقدس، رئیس مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه در این رابطه گفت: «با توجه به همه‌گیری کرونا در کشور و به تبع آن ابتلا برخی از همکاران دانشگاه، درخواست‌های متعددی جهت انجام تست کرونا در مرکز بهداشت و سلامت وجود داشت که با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی از حدود یک ماه قبل امکان انجام تست برای همکاران دانشگاهی در محل مرکز بهداشت و سلامت فراهم گردید».
وی افزود: «پیرو اطلاع رسانی‌های صورت گرفته بنا گردید افراد متقاضی پس از رزرو از طریق شماره تلفن ۶۱۱۱۲۸۷۲ در زمان مقرر جهت انجام نمونه‌گیری به محل مد نظر گرفته شده (فضای جنبی باشگاه دانشجویان) مراجعه نمایند».
رئیس مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه ضمن گزارش آمار تست کرونا در مرکز بهداشت در طول یکماه گفت: «نمونه‌ها پس از ارسال به دانشگاه علوم پزشکی و انجام آزمایش PCR با فاصله زمانی حدود ۴۸ ساعت در اختیار مراجعین بصورت الکترونیک و کاغذی قرار می‌گیرد. در مدت یک ماه اخیر ۴۳ مورد نمونه PCR انجام شد که ۲۲ مورد آن مثبت بوده است. در ضمن از حدود ۱۷۰۰ مورد تست سرولوژی (آنتی بادی که با آزمایش خون مشخص می‌شود) نتیجه ۳۰ درصد آن مثبت شده است».
شایان ذکر است مرکز بهداشت و سلامت کماکان آمادگی ارائه خدمات برای انجام تست PCR در آزمایشگاه مرکز بهداشت و سلامت را دارد.