اختصاص 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی 1396/02/27

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تخصیص ۲۰هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی برای سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر علی ربیعی در مراسم امضای قرارداد پرداخت وام به دانشجویان دوره دکترا که با حضور وزیر علوم، رئیس صندوق رفاه دانشجویان و مدیرعامل بانک توسعه تعاون برگزارشد گفت: برنامه های اشتغال وزارت کار در شورای عالی اشتغال مصوب شده و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم این برنامه ها را مصوب کرده است.

وی با بیان اینکه توسعه منابع انسانی یکی از مسایل جدی است که از سوی دولت تدبیر و امید پیگیری می شود افزود: بسیاری از دانش آموختگان دانشگاهی می توانند در قالب تعاونی ها فعالیت های خود را ساماندهی کنند.

وی ادامه داد: برنامه های اشتغال وزارت کار بر مبنای مزیت های منطقه ای و رسته های پر اشتغال در بخش های صنعت، کشاورزی، خدمات مولد، فناوری اطلاعات و ارتباطات شناسایی شده اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح (از کلاس تا کار) گفت: در این طرح امکان اتصال فارغ التحصیلان به بازار کار فراهم می شود.

دکتر ربیعی با اشاره به طرح 'یارانه تا کارانه' گفت: این طرح به شکل پایلوت در استان های گلستان، قزوین و کردستان اجرایی شد و در سال ۱۳۹۵ سامانه این طرح در استان های دیگر کشور راه اندازی و همچنین تامین اعتبار شد و از سال جاری در کشور اجرایی می شود.

وزیر تعاون از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال فارغ التحصیلان  خبر داد